ALEKSANDRA KAZUBSKA  MISTRZYNIĄ POLSKI  Z ROCZNIKA 2008 W DWUBOJU NOWOCZESNYM

Aleksandra Kazubska jest uczennicą klasy piątej Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Potockiego w Sękocinie. 1 grudnia 2018 roku w Spale podczas finału zawodów w Dwuboju Nowoczesnym z cyklu PENTA DAY zajęła I miejsce i została MISTRZYNIĄ POLSKI w roczniku 2008. Brawo!

Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego organizuje na terenie całego kraju zawody z cyklu PENTA DAY. To rywalizacja w dwóch konkurencjach: biegu i pływaniu dla najmłodszych – dzieci do lat 12. Są to zawody indywidualne: pływanie – 50m stylem dowolnym (pływalnia 25 lub 50 m) oraz bieg – 600 m (nawierzchnia trawiasta, żwirowa, asfaltowa lub stadion tartanowy). Punktacja: 3 x czas pływania + czas biegu.

1 grudnia 2018 roku w Spale rywalizowało ze sobą 400 zawodników z różnych roczników. Ola zaczęła od pływania uzyskując czas 35.25 sekundy – 2. czas w roczniku 2008. Przyszedł czas na bieganie. Z każdą minutą była coraz bardziej skupiona. Wystartowała. Dystans 600 metrów pokonała w 2 minuty 2.45 sekundy. Jury podsumowało oba wyniki i Ola została Mistrzynią Polski.

ola

Podsumowanie osiągnięć Oli w 2018 roku

8IV2018 – Pruszkowska Liga Pływacka III runda – I miejsce

22IV2018 – Bielańskie Zawody Pływackie – II miejsce – styl dowolny, III miejsce – styl grzbietowy, III miejsce – styl zmienny

28IV2018 – IV Edycja Pucharu Polski w 3-boju i 2-boju – II miejsce

19V 2018 – Zawody PENTA DAY Częstochowa – V miejsce

27V2018 – Pruszkowska Liga Pływacka runda IV – I miejsce

Cały sezon Pruszkowskiej Ligi Pływackiej – I miejsce

9VI2018 – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – II miejsce

9VI2018 – Warszawska Olimpiada Młodzieży – II miejsce

29VI2018 – Zawody PENTA DAY Radomsko – I miejsce

6X2018 – Zawody PENTA DAY Pasym – II miejsce

14X2018 – Pruszkowska Liga Pływacka I runda – I miejsce

1XII2018 – Finał zawodów PENTA DAY Spała – I miejsce

9XII2018 – Pruszkowska Liga Pływacka I runda 2018/2019 – I miejsce

Ola jest pogodną, kulturalną i niezwykle skromną dziewczyną. Liczne sukcesy w sporcie nie przeszkadzają jej w osiąganiu bardzo dobrych wyników w nauce. To pracowita i ambitna uczennica. Jest zdyscyplinowana i wytrwale dąży do założonych celów. Pływa od szóstego roku życia. Już w przedszkolu uczęszczała na zajęcia baletu, Capoeira (taneczna sztuka walki) i tenisa ziemnego. Potem ćwiczyła karate i pływała. Ola bardzo polubiła pływanie. Od września 2017 roku trenuje ze Stowarzyszeniem Pięcioboju Nowoczesnego „Legia”. Ola funkcjonuje według harmonogramu. Rodzice czuwają nad jej prawidłowym rozwojem, rozkładem zajęć, wożą na treningi, dopingują i wspierają. Ola zasypia o godzinie 20.45, bo wstaje o 4.45 (zawsze śpi 8 godzin). Od poniedziałku do piątku już o 6.00 ma treningi pływania. Woda w basenie jest o tej porze lodowata. Potem jedzie do szkoły na lekcje. Bierze udział w różnych konkursach, imprezach. Lubi rysować, interesuje się grą na pianinie (ale na razie nie ma czasu na ćwiczenia), próbuje grać na gitarze. Lekcje odrabia, gdy tylko ma czas. Nigdy nie zostawia obowiązków na ostatnią chwilę. W piątki wieczorem Ola ćwiczy pływanie indywidualnie. Cały czas pod okiem tego samego trenera. W sobotę o godzinie 8.00 Ola trenuje bieganie. Później odrabia lekcje, czyta lektury. A wieczorem znowu trening indywidualny trwający półtorej godziny. Niedziela, 8.00 znowu trening. Dopiero potem spędza czas z rodziną.

Bez pracy nie ma kołaczy – to przysłowie najtrafniej określa postępowanie tej wspaniałej dziewczyny.

Olu, jesteśmy z ciebie bardzo dumni. Życzymy ci wielu sukcesów i spełnienia marzeń!

Na podstawie informacji od rodziców i wywiadu z Olą opracowała: Regina Suwała

dyplom2 1