Półkolonie letnie 2023 – relacja z pierwszego tygodnia

Dnia 26 czerwca, w naszej szkole rozpoczęły się półkolonie letnie dla uczniów klas I – IV. Jest to okazja do spędzenia czasu w sposób aktywny, ciekawy i edukacyjny. Półkolonie są finansowane z budżetu Gminy Raszyn i indywidualnych wpłat rodziców.

Zajęcia dla 45 osobowej grupy uczniów w I tygodniu odbywały się w godz. 9:00 – 15:00. Szkoła zapewniała opiekę od 7:30 do 16:30. Dzieci miały zapewnione drugie śniadanie.

Program półkolonii został opracowany z uwzględnieniem kształtowania nawyków zdrowego, aktywnego i przyjemnego spędzania czasu wolnego. Zajęcia skierowane były również na poszerzanie zainteresowań i predyspozycji dzieci poprzez uczestnictwo w warsztatach.

26.06.2023 r.

Wyjechaliśmy do Majalandu – parku rozrywki z ponad 30 atrakcjami dla dzieci, inspirowanego bajkami Pszczółki Mai, Wikinga Wika i Tabalugi. Dzieci mogły skorzystać z karuzel, rollercoasterów, zjeżdżalni, labiryntów. Bawiliśmy się na świeżym powietrzu, uczestniczyliśmy w warsztatach i poznawaliśmy bohaterów bajek. Dzieci miały zapewniony obiad.

27.06.2023 r.

Udaliśmy się do kina w Jankach, gdzie obejrzeliśmy film “Super Mario Bros.” Zjedliśmy poczęstunek w McDonald’s.

28.06.2023 r.

Wyjechaliśmy na kompleks basenów termalnych Mszczonów.

Pobyt na kompleksie basenów termalnych był pełen relaksu i zabawy w wodzie. Dzieci mogły korzystać z różnych basenów, zjeżdżalni. W drodze powrotnej zjedliśmy poczęstunek w McDonald’s.

29.06.2023 r.

Wyjechaliśmy do Frajdolandii – miejsca pełnego aktywnej zabawy, przygód i zwierzątek na świeżym powietrzu. Dzieci mogły skorzystać z parku linowego, małpiego gaju, tyrolki czy mini zoo (zwierzęta można było głaskać, miziać, karmić). Ponadto mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowych pokazach sokolniczych i oglądać loty sów. Zajęcia sportowe i rekreacyjne na świeżym powietrzu były świetną formą aktywności fizycznej i integracji grupy. Dzieci miały zapewniony obiad.

30.06.2023 r.

Wyjechaliśmy do sali zabaw AIRO.

Pobyt w sali zabaw i na trampolinach był pełen emocji i radości. Dzieci mogły skakać, biegać, wspinać się i ślizgać po różnych urządzeniach i konstrukcjach. Zajęcia ruchowe w sali AIRO mogą przyczynią się do wielu korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Skakanie na trampolinach jest formą ćwiczeń aerobowych, która poprawia kondycję serca i płuc, spala kalorie, wzmacnia mięśnie, zwiększa elastyczność i koordynację ruchową. Ponadto skakanie na trampolinach zmniejsza stres, poprawia nastrój, pobudza układ limfatyczny i wspomaga układ odpornościowy. Zajęcia ruchowe w sali AIRO były również źródłem zabawy i relaksu, a także okazją do integracji z innymi uczestnikami.

Pierwszy tydzień półkolonii był pełen wrażeń i przygód. Odwiedziliśmy różne miejsca, gdzie mogliśmy się bawić, uczyć i poznawać nowe rzeczy. Poznaliśmy bohaterów bajek w Majalandzie, zobaczyliśmy film w kinie, zrelaksowaliśmy się na basenach termalnych, podziwialiśmy zwierzęta i pokazy sokolnicze w Frajdolandii i skakaliśmy na trampolinach w sali AIRO. Był to czas aktywności fizycznej, kreatywności i integracji. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić go razem i z niecierpliwością oczekujemy kolejnego tygodnia półkolonii!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji – KLIKNIJ!!! 🙂

Skip to content