Półkolonie letnie 2023 – relacja z drugiego tygodnia

II tydzień półkolonii rozpoczęliśmy 03.07.2023 r. wizytą w Centrum Mądrej Zabawy Smart Kids Planet – pierwszego w Polsce miejsca, które wypełnia lukę między salami zabaw a centrami nauki. Dzieci mogły odkrywać świat poprzez ideę mądrej zabawy, która pobudza kreatywność, wyobraźnię i kompetencje przyszłości. Na 1600 m2 powierzchni znajdowało się 9 stref tematycznych i ponad 50 angażujących atrakcji. Dzieci mogły m.in. robić zakupy w sklepie dla dzieci, podróżować po kosmosie, tworzyć własne dzieła sztuki, segregować odpady czy trenować umiejętności sportowe.

04.07.2023 r. wyjechaliśmy do Julinka – parku rozrywki i rekreacji, który oferuje wiele atrakcji. Dzieci mogły skorzystać z kolejki linowej, karuzel, dmuchańców, zjeżdżalni, trampolin, gokartów. Ponadto korzystaliśmy z przepięknej strefy wodnej, doskonaląc swoje umiejętności pływania.

05.07.2023 r. obejrzeliśmy seans w kinie w Jankach – “Miss Kraken”. Zjedliśmy poczęstunek w McDonald’s.

06.07.2023 r. pojechaliśmy do Mszczonowa, gdzie znajduje się kompleks basenów termalnych. Na miejscu czekała nas wodna frajda i odpoczynek. Dzieci miały do wyboru wiele atrakcji, takich jak baseny, zjeżdżalnie i fontanny.

07.07.2023 r. odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne “Natura Wzywa”. Czekały na nas powitalny poczęstunek, warsztaty kulinarne, podchody, zabawy ze zwierzętami i na świeżym powietrzu, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci mogły poznać życie na wsi, spróbować domowych przysmaków i nawiązać kontakt z naturą.

Drugi tydzień półkolonii upłynął na poznawaniu nowych miejsc i rozrywce. Odwiedziliśmy różne miejsca, gdzie mogliśmy się bawić, uczyć i poznawać nowe rzeczy. Poznaliśmy świat mądrej zabawy w Smart Kids Planet, gdzie odkrywaliśmy go poprzez zabawę i naukę, zobaczyliśmy film w kinie, doskonaliliśmy umiejętności pływania w basenach termalnych, bawiliśmy się w Julinku i poznaliśmy życie na wsi w gospodarstwie agroturystycznym “Natura Wzywa”.  Uczestniczyliśmy również w warsztatach kulinarnych. Był to czas aktywności fizycznej, kreatywności i integracji. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić go razem. Dziękujemy dzieciom  za udział w półkoloniach, a  wychowawcom za opiekę!

FOTORELACJA – kliknij 🙂