BIBLIOTEKA

Biblioteka czynna jest codziennie dla uczniów i pracowników szkoły.  Każdy uczeń może tu miło spędzić czas, czytać bez przeszkód, korzystać z Internetu oraz odrobić lekcje.

Uczniowie mogą wypożyczyć jednorazowo 2 książki + lekturę.

W bibliotece obowiązuje cisza. Ilość miejsc ze względu na małe pomieszczenie, jest ograniczona.
Rodzice mogą wypożyczać zamówione książki przez oznakowane okno pożyczeń, które znajduje się po lewej stronie od głównego wejścia do szkoły. Każdy rodzic może wypożyczyć  2 książki na konto swojego dziecka.

Księgozbiór biblioteki to ponad 6700 egzemplarzy: książek, gier planszowych, audiobooków, płyt z muzyką oraz słuchowiskami i filmami. Większość księgozbioru to literatura dla dzieci i młodzieży (piękna i popularnonaukowa). Ponadto posiadamy pozycje dla nauczycieli, poradniki dla rodziców, przewodniki turystyczne, książki kucharskie, biografie i klasykę literatury światowej. Większość książek jest bezpośrednio dostępna dla czytelników.

W bibliotece funkcjonuje czytelnia multimedialna. Dostępne są 4 stanowiska komputerowe. Można tu skorzystać z Internetu, zarezerwować książkę przez e-biblio lub wyszukać interesującą pozycję. Można także czytać e-booki z darmowym dostępem.

Biblioteka wydaje gazetę szkolną SĘK. Zazwyczaj w ciągu roku szkolnego ukazują się 4 numery gazety.

Bibliotekarka prowadzi także blog literacki KSIĄŻKOZBIÓR, na którym publikuje opowiadania, artykuły, wiersze uczniów. W prowadzeniu bloga pomagają wolontariusze z klas 7. i 8.
Na blogu można także przeczytać niektóre starsze numery gazety SĘK oraz recenzje książek znajdujących się w bibliotece. Link do bloga znajduje się w górnym prawym rogu strony szkoły. Można go także wyszukać pod adresem: ksiazkozbior.blogspot.com

Ponadto bibliotekarka prowadzi galerię prac plastycznych uczniów na Instagramie na profilu @obrazki.na.wystawe

W bibliotece organizowane są rożne imprezy czytelnicze, warsztaty, uroczystości, konkursy, wystawy twórczości uczniów szkoły.

Serdecznie zapraszam do biblioteki!

Tymczasowe godziny pracy biblioteki szkolnej:
poniedziałek 8:30 – 14:00
wtorek 8:30 – 14:00
środa 8:30 – 14:00
czwartek 8:30 – 14:00
piątek 8:30 – 14:00

UWAGA!!!

Właściwy czas pracy biblioteki zostanie podany po ustaleniu wszystkich zajęć w planie lekcyjnym i dostosowany do potrzeb uczniów, nauczycieli i rodziców.

INSTRUKCJI OBSŁUGI INTERNETOWEGO KATALOGU BIBLIOTEKI I KONTA CZYTELNIKA e-biblio.

INSTRUKCJA-E-BIBLIO